Delmet 2.5 EC Karınca İlacı

Expel

1.062,
00
TL
Havale ile : 1.062,00 TL
Delmet 2.5 EC, Deltamethrin güçlü öldürücü aktif madde olarak, haşerelerin bağışıklık sistemini de inhibe eder. Uzun süre kalıcılığa sahiptir.
Müşteri Memnuniyeti
Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme
Delmet 2.5 EC, Deltamethrin güçlü öldürücü aktif madde olarak, haşerelerin bağışıklık sistemini de inhibe eder. Uzun süre kalıcılığa sahiptir. Açık alanlarda hacimsel ilaçlamalar için yoğun olarak kullanılan ürünlerimizden biridir. Kalıcılık çok iyi olduğundan, kapalı alanlarda da tercih edilir.Insektisidal etkisini temas (Kontakt) yolla ve sindirim yoluyla gösterir. Zararlıların sinir sistemlerindeki nöronlara doğrudan etki göstererek öldürücü görevini yerine getirir. Erginlerde olduğu kadar, bazı zararlıların farklı yaşam evrelerinde de etkilidir
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), LD50 değeri yüksek olan ilaçların kullanılmasını önermektedir, nedeni ise Formülasyon LD-50 değeri ne kadar yüksek ise insan sağlığına zararı o kadar azdır.

Delmet 2.5 EC 'nin Formülasyon Akut Oral LD-50 : 5400 mg/kg
• Kuvvetli öldürücü (Killing effect) güce sahiptir
.• Çok güçlü ışığa çıkarıcı (Flushing-out) etkisi vardır
.• Kullanımı çok kolaydır.
• Depolama süresince emülsiyon özelliğini kaybetmez
.• Su veya diğer eriticilerle her oranda ve kolayca karışır.
• İnsan ve memeli diğer canlılara karşı uygun toksisitededir.
• Açık ve kapalı alanlarda her türlü ilaçlamalar için uygundur

EMÜLSİYON KONSANTRE PREPERATIN İÇERİĞİ :Formülasyon (a/h)Deltamethrin (Saf) : %2,5Emülgatör ve Solvent ile : %100' e tamamlanır.
AKUT ORAL LD50: (SIÇANLAR İÇİN) Deltamethrin: 135mg/kg

KULLANMA TALİMATI UYGULAMA ALANI ETKİLİ OLDUĞU HAŞERE TÜRLERİ UYGULAMACİHAZI İLAÇ +SEYRELTİCİ UYGULAMA ORANI UYGULAMA DOZU AÇIKALAN (Sprey uygulaması )  Sivrisinek  
Soğuk sisleme aleti ( ULV) 1 litre ilaç + 24 litre su ile karıştırılır 0,5 litre / ha doza düşecek şekilde soğuk sisleme uygulaması yapılır. 0,5 gr a.i/ha Karasinek Sıcak sisleme aleti (TF ) 1 litre ilaç + 499 litre solvent ( mazot veya kerosone ) ile karıştırılır 10 litre / ha doza düşecek şekilde sıcak sisleme uygulaması yapılır. 0,5 gr a.i/ha

BOŞ KAPALI ALAN Rezidüel Uygulama Sivrisinek Pulverizatör /Atomizer 160 ml ilaç + 9.840 litre su ile karıştırılır 50 ml/ m² dozda yüzeylere uygulanır. 0,02 gr a.i/m² Karasinek Pulverizatör /Atomizer 120 ml ilaç +9.880 litre su ile karıştırılır 50 ml/ m² dozda yüzeylere uygulanır 0,015 gr a.i/m² Toksisitesi : Formülasyon Akut Oral LD-50 : 5400 mg/kg Depolama : İlaç asgari 2 sene boyunca fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerini muhafaza eder.

 
Delmet 2.5 EC’nin etkili olduğu zararlılar:
Sivrisinek
Karasinek
Tatarcık
Hamamböceği
Bit
Pire
Kene
Karınca
Çekirge
Çıyan
Kırkayak
Kulağakaçan
Tahtakurusu
Güve
Testereli Böcek
Yürüyen Tüm Haşereler


WHO 2006 (DÜNYA SAĞLIK TEŞKİLATI 2006 KİTAPÇIĞINDA İLACIMIZIN ÖLDÜRÜCÜ AKTİF MADDESİ 'DELTAMETHRIN'IN YER ALDIĞI SAYFALAR)  Sayfa Deneme Yapına Vektör Table 1 23 Sivrisinek (mosquito) Table 2 25 Sivrisinek (mosquito) Table 3 28 Sivrisinek (mosquito) Table 5 40 Karasinek (fly) Table 6 41 Karasinek (fly) Table 7 42 Karasinek (fly) Table 11 57 Pire ( Fleas) Table 12 59 Pire ( Fleas) Table 13 60 Pire ( Fleas) Table 14 63 Tahtakurusu (Bedbugs) Table 15 65 Triatomine Bugs Table 17 72 Hamamböceği ( Cockroach) Table 18 77 Kene (Ticks and mites) Table 19 85 Örümcek (Spiders)
Delmet 2.5 EC Halk sağlığı alanında vektör kontrolünde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Delmet 2.5 EC T.C. Sağlık Bakanlığı üretim iznine sahiptir.
Ruhsat No : 2010/228
Expeltox Sprey Karınca İlacı ( 500 ml-5 lt-5 li expeltox, kolay ilaçlama, haşere koruma paketi-ilaçlama ve koruma paketi-expelle tanışma paketi eklenecek)
Stok Kodu : M52.01.025.02
exPeltox ile evinizi kendiniz kolay ve ekonomik bir şekilde ilaçlayabilirsiniz. 1R-Trans Phenothrin güçlü öldürücü aktif madde ve d-tetramethrin ile düşürücü olarak görev yapar. Doğal spreyleme özelliğine sahiptir. 
  •  Hızlı ve Güvenli Çözüm
İçerisinde bulunan öldürücü ve düşürücü aktif maddeler ile haşerelerin anında ölmesini sağlar. Evinizde, işyerinizde kısacası yaşadığınız her mekanda haşerelere karşı uzun süreli, güvenli ve etkin çözüm sağlayan exPeltox’u uzman ekip gerektirmeden kendiniz güvenle kullanabilirsiniz.
  •  İtici Gaz İçermez
Su bazlı olup itici gaz içermediğinden yanıcı, patlayıcı değildir. Uygulama yapılan yerlerde iz, leke bırakmaz.
  •  Uzun Süreli Etkisini Gösterir
Ani ve güçlü öldürücü etkiye sahip exPeltox, aynı zamanda haşerelerin gezebileceği noktalara uygulandığı zaman uzun süreli etki sağlar. Bu sayede evinizin, işyerinizin haşerelere karşı korunması için genel mücadele yapma olanağı sağlar.
  •  Genel Koruma Sağlar
İçerisinde bulunan öldürücü aktif maddesi flushing-out ışığa çıkarıcı etkisi ile haşereleri saklandığı yerden çıkarır. İlaçlanan ortama dışardan gelecek olan haşereleri engeller.
  •  İnsanlar İçin Daha Güvenli, Çevreye Duyarlı İçerik
Japon Sumitomo firmasının orijinal aktif maddeleri kullanılmıştır ve toksititesi düşüktür. exPeltox rakiplerinden 8 kat daha güvenlidir. T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahiptir. Doğa dostudur.
Odanın tüm kapı ve pencereleri kapatılır. Kullanmadan önce ürün iyice çalkalanıp, sprey şişesinin üzerindeki spreyleme tetik nozulu açık pozisyona getirilir. Püskürtücü 30 cm uzakta tutularak oda içerisindeki hedef canlıların yaşayabileceği, saklanabileceği diğer yerlere püskürtülür. Uygulamadan sonra oda 1 saat havalandırılmalıdır.
Ruhsat No: 2009/31